Mentoring Weekend – Sopot, 1-2 października 2016

Mentoring między molami

W pierwszy weekend października Forum Mentorów w partnerstwie z Vital Voices Poland zorganizowało pierwszy Mentoring Weekend w Sopocie.

W Hotelu Sheraton Sopot spotkali się liderzy ze świata biznesu, nauki, sztuki i organizacji społecznych, by podzielić się swoja wiedzą i doświadczeniem oraz nawiązać nowe relacje.

W ramach otwarcia Mentoring weekendu mieliśmy zaszczyt posłuchać wspaniałych prelegentów. Marek Kamiński mówił o potrzebie wyruszenia w drogę i spotkania się z samym sobą. Ks. Krzysztof Niedałtowski w nawiązaniu przywołał temat medytacji, a także przedstawił mentorów i formy mentoringu funkcjonujące w religiach świata. Ewa Sowińska odniosła się do potrzeby zatrzymania się i refleksji, podkreśliła też konieczność budowania relacji w oparciu o zaufanie. Wypowiedzi prelegentów ilustrowała rysowniczka Natalia Klonowska – Jadźka Rysuje.

Mentoring Weekend
Uczestnicy mentoring weekendu

Kluczowym wydarzeniem Mentoring weekendu był Mentoring między molami – spacer w parach mentorskich po trójmiejskiej plaży. Był on okazją do inspirujących rozmów i ciekawych odkryć. Uczestnicy – mimo pochodzenia z różnych środowisk, znaleźli wiele wspólnych tematów i niezwykle szybko nawiązali relacje.

Zwieńczeniem pierwszego dnia był pokaz filmu „Młodość” Paolo Sorrentino. Mieliśmy przyjemność go oglądać dzięki uprzejmości Beaty Machały z Gutek Film, która wprowadziła nas w filmowy świat, a także opowiedziała o swojej miłości do filmu, tańca i podróży.

Drugi dzień Mentoring Weekendu rozpoczął spacer pt. „Cesarski Sopot”. Naszym przewodnikiem był znawca i pasjonat historii sopockiego kurortu, Wojciech Fułek. Po spacerze odwiedziliśmy najstarszy budynek w mieście – Dworek Sierakowskich, gdzie obejrzeliśmy film pt. „Czy mnie jeszcze pamiętasz?” o sopocko-gdańskich początkach kariery Czesława Niemena. Weekend zakończyły rozmowy uczestników przy kawie

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za udział w Mentoring Weekendzie i mamy nadzieję na kolejne spotkania!

Firmy, których przedstawiciele byli Gośćmi Mentoring Weekendu.

Mentoring Weekend

Dziękujemy także sponsorom, bez których organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa – Coca-Cola HBC Polska, Farm Frites Poland S.A., Instytut Durkalskiego RMP Polska, VoWos, Krajowa Izba Biegłych Rewidentów, Sheraton Sopot Hotel, Olivia Business Centre, Alante, Projektownia Wizerunku, Dolce Vita Magazyn, Hobbitowe Wzgórza.

Realizacja epidot.pl