XV Spotkanie Loży Mentorów – 17 października 2016

Wokół Mentoringu Zmiany – Miejsce strategii HR w rozwoju organizacji

XV Spotkanie Loży Mentorów było kolejnym z serii spotkań w ramach Programu Mentors4GdańskNGOs dedykowanych organizacjom pozarządowym. Tym razem poświęcone było Mentoringowi Zmiany, a w szczególności Miejscu strategii HR w rozwoju organizacji.

Naszymi gośćmi były ekspertki z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi: Joanna Bojarska-Buchcic – Managing Partner HR SOLUTIONS GROUP oraz Katarzyna Kuciel – właściciel i konsultant TMS Consulting.

Z panią Joanną rozmawialiśmy o tym, czym jest strategia HR i od czego zacząć jej budowanie, poznaliśmy metody i techniki skutecznej rekrutacji. Dyskutowaliśmy także temat budowania wizerunku pracodawcy (Employer Brandingu), oraz jego znaczenia w procesie rekrutacji i innych – zewnętrznych i wewnętrznych! – działaniach organizacji.

Pani Katarzyna przedstawiła fazy rozwoju pracownika w organizacji i motywatory działania pracowników.  Opowiedziała również o tym, jak efektywnie motywować i angażować pracowników o różnym stażu i różnych potrzebach. Ciekawą dyskusję wywołał temat różnych pokoleń znajdujących się obecnie na rynku pracy, ich odmiennego podejścia do pracy zawodowej i oczekiwań z nią związanych.

mentoring zmiany
Realizacja epidot.pl