Joanna Bojarska-Buchcic

Joannna_Bojarska

Właściciel firmy/Managing Partner, akredytowany konsultant międzynarodowego narzędzia psychometrycznego FACET5

Ekspert z 18 letnim doświadczeniem w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, realizujący projekty rekrutacyjne Direct Search i Executive Search w Polsce, Europie i Azji, a także wspierający firmy w obszarze zarządzania procesami w HR. Założycielka HR SOLUTIONS Poland i HR SOLUTIONS OF USA, firm, które od kilku lat wspierają firmy polskie i międzynarodowe w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, w szczególności w procesach rekrutacyjnych oraz rozwoju personelu.  Partner biznesowy i dystrybutor lokalny na region Trójmiasta wyłącznego dystrybutora na Polskę narzędzia psychometrycznego FACET5, firm Business Creator i HR High Touch. Realizuje projekty dla firm znanych w branży: consulting, FMCG, IT/nowoczesne technologie, telekomunikacja, budownictwo, inżynieria, produkcja.Realizuje projekty dla firm znanych w branży: consulting, FMCG, IT/nowoczesne technologie, telekomunikacja, budownictwo, inżynieria, produkcja, logistyka. Współpracę z Klientami opiera na budowaniu długofalowych relacji biznesowych jako Partner w obszarach HR, a także profesjonalizmie, etyce, sprawności działania i wychodzeniu naprzeciw potrzebom Klientów i ich organizacji. Współpracuje m.in. z: Invest in Pomerania, Polish American Chamber of Commerce in Chicago, IL, Lucas Group
in Chicago, KPMG, Selena SA, Webon Group, Ferrero, Safe Shipping i wiele innych. Absolwentka MBA Human Resources w Akademii Leona Koźmińskiego (Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania) w Warszawie oraz absolwentka magisterskich studiów Zarządzania Zasobami Ludzkimi na tejże uczelni.

 

 

Więcej o mnie

Moje specjalizacje

Zarządzanie zasobami ludzkimi w firmie (rekrutacja i onbording, budowanie zespołów i jej efektywności, audyt kompetencji, budowanie strategii szkoleniowej i rozwoju, strategii sukcesji, tworzenie strategii ZZL, budowanie strategii ocen, systemów motywacyjnych (w szczególności opartych o zarządzanie przez cele i KPI`s w działach sprzedaży), KPI`s, mapowanie procesów w ZZL, inne). Usługi rekrutacyjne zewnętrzne (zasady współpracy/rynek usług, etc.). Zarządzanie strategiczne firmą (strategie rozwoju, benchmarking, rozwój na rynkach zagranicznych (dobra znajomość rynków zagranicznych w Europie i USA). Zarządzanie operacyjne (znajomość zagadnień, procesów i poprawy efektywności biznesu – całościowe spojrzenie na biznes z wytyczeniem strategii do poprawy efektywności). Budowanie wizerunku firmy/nowoczesne media społecznościowe, biznesowe portale inne.

Doświadczenie zawodowe

Ekspert z 18 letnim doświadczeniem w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, realizujący projekty rekrutacyjne Direct Search i Executive Search w Polsce, Europie i Azji, a także wspierający firmy w obszarze zarządzania procesami w HR. Założycielka HR SOLUTIONS Poland i HR SOLUTIONS OF USA, firm, które od kilku lat wspierają firmy polskie i międzynarodowe w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, w szczególności w procesach rekrutacyjnych oraz rozwoju personelu.
W latach 2006 – 2010 pracowała w międzynarodowej firmie Sigmar Recruitment jako Senior Consultant, odpowiadając za rozwój biznesu rekrutacyjnego w Polsce. Ponadto zbudowała i rozwijała kompetencje swojego zespołu rekrutacyjnego.
W latach 2003 – 2006 odpowiedzialna za przygotowanie oraz uruchomienie start up polsko-włoskiej firmy rekrutacyjnej Look For Staff, gdzie jako Recruitment Manager zarządzała obszarem pozyskiwania i realizacji projektów rekrutacyjnych oraz projektów związanych z leasingiem pracowniczym w obszarze inżynierii produkcji.
W latach 1999 – 2003 wspierała zarząd niemieckiego koncernu Dyckerhoff AG oraz HR Dyrektora w dostosowywaniu procesów związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz obszarami logistyki i sprzedaży, w przejętej spółce w Polsce, włączając ją w struktury koncernu.
W latach 1997 – 1999 jako Konsultant do spraw rekrutacji w Accord wspierała międzynarodowe firmy w zakresie pozyskiwania pracowników w obszarze back-office.
Partner biznesowy i dystrybutor lokalny na region Trójmiasta wyłącznego dystrybutora na Polskę narzędzia psychometrycznego FACET5, firm Business Creator i HR High Touch. Realizuje projekty dla firm znanych w branży: consulting, FMCG, IT/nowoczesne technologie, telekomunikacja, budownictwo, inżynieria, produkcja, logistyka. Współpracę z Klientami opiera na budowaniu długofalowych relacji biznesowych jako Partner w obszarach HR, a także profesjonalizmie, etyce, sprawności działania i wychodzeniu naprzeciw potrzebom Klientów i ich organizacji.
Współpracuje m.in z: Invest in Pomerania, Polish American Chamber of Commerce in Chicago, IL, Lucas Group in Chicago, KPMG, Selena SA, Webon Group, Ferrero, Safe Shipping i wiele innych.
Absolwentka MBA Human Resources w Akademii Leona Koźmińskiego (Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania) w Warszawie oraz absolwentka magisterskich studiów Zarządzania Zasobami Ludzkimi na tejże uczelni.

Ja mentor

Chcę być mentorem, ponieważ uwielbiam rozwijać ludzi i ich kompetencje. Mam 18-letnie doświadczenie w biznesie, które chciałabym przekazać innym/podzielić się nim dla słusznego celu. Znam bardzo dobrze różne branże z racji mojej pracy w konsultingu. Pracowałam z wieloma organizacjami i obserwowałam ich różne poziomy rozwoju i ścieżki, w jaki sposób do tego doszły. Znam rynek w Polsce, rynki europejskie, zgłębiam rynek USA. Mam trzeźwe podejście do oceny zasobów i wykorzystania możliwości, potrafię przeanalizować cały biznes i go “ustawić” na większą efektywność.

Ja prywatnie

Uwielbiam sport (pływanie, sporty zimowe, rower). Spędzam każdy wolny czas z rodziną i przyjaciółmi. Uwielbiam podróże i poznawanie nowych ludzi (zawsze to kreuje nowe pomysły i możliwości). Lubię pracę z ludźmi, którzy są zmotywowani i nastawieni na cel/czasem też ich motywuję do działania. Mam dużo energii, co pozytywnie wpływa na inne osoby w moim otoczeniu.

Branże, w jakich mogę wesprzeć mentorowanego:

Branże: , , , , , , , ,

Obszary, w jakich mogę wesprzeć mentorowanego

Ja: , , ,
Zarządzanie: , ,
Rynek: , , ,
Marketing: , ,