Małgorzata Niemkiewicz

Malgorzata_Niemkiewicz

Doradczyni ngo, trenerka, coach, ewaluatorka, badaczka

Jestem ekspertką, trenerką, coachem (gł. stres i wypalenie zawodowe), mentorką (działalność ngo) i wykładowcą akademickim. Od 20 lat pracuję w i współpracuję z organizacjami pozarządowymi. Od lat działam na rzecz sektora: w radach organizacji pozarządowych, Pomorskiej Radzie Pożytku Publicznego, biorę udział w projektach dot. rozwoju III sektora. Jestem przewodniczącą Pomorskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej. Od 11 lat jestem członkinią zarządu – sekretarzem zarządu – jednej z większych pomorskich organizacji pozarządowych zatrudniającej ponad 250 osób. W latach 2004-2008 byłam managerką projektu realizowanego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej Equal. Opracowałam kilka strategii projektów innowacyjno-testujących realizowanych w POKL. Prowadziłam monitoring i ewaluacje projektów społecznych. Mam duże doświadczenie w obszarze PR, głownie we współpracy z mediami, opracowywanie kampanii promocyjnych. Umiem organizować i prowadzić konferencje, sympozja, panele ekspertów. Opublikowałam ok. 20 artykułów dot. polityki społecznej, ekonomii społecznej. Prowadzę własną firmę.

 

 

Więcej o mnie

Moje specjalizacje

Zarządzanie organizacją pozarządową, pozyskiwanie środków na działalność, współpraca z wolontariuszami, przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu, ekonomia społeczna, w tym spółdzielnie socjalne, pozyskiwanie środków na działalność, projekty, dotacje, zarządzanie wolontariatem, monitoring i ewaluacja, współpraca JST-NGO, aktywizacja społeczności lokalnych.

Doświadczenie zawodowe

Od 20 lat pracuję (i współpracuję) w (i z) organizacjach pozarządowych, wcześniej byłam wolontariuszką. Od lat działam na rzecz sektora: w radach organizacji pozarządowych, Pomorskiej Radzie Pożytku Publicznego, biorę udział w projektach dot. rozwoju III sektora. Jestem przewodniczącą Pomorskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej. Od 11 lat jestem członkinią zarządu – sekretarzem zarządu – jednej z większych pomorskich organizacji pozarządowych zatrudniającej ponad 250 osób. W latach 2004-2008 byłam managerką projektu realizowanego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej Equal (partnerstwo krajowe składające się z 12 podmiotów z 3 sektorów, 2 partnerstwa ponadnarodowe – łącznie 11 partnerów, 10 osób bezpośredniego personelu, ok. 30 osób współpracujących, 80 uczestników). Opracowałam kilka strategii projektów innowacyjno-testujących realizowanych w POKL. Prowadziłam monitoring i ewaluacje projektów społecznych.
Jestem ekspertką i trenerką prowadzącą szkolenia i warsztaty, m.in.: ekonomia społeczna w Polsce i w Europie, pozyskiwanie środków metodą projektową, zarządzanie projektami, ewaluacja i monitoring, wolontariat i działalność pożytku publicznego, pedagogika zabawy, umiejętności wychowawcy wypoczynku dzieci i młodzieży.
Jestem coachem (gł. stres i wypalenie zawodowe) i mentorką (działalność ngo).
Jestem wykładowcą akademickim: stres i wypalenie zawodowe wśród pracowników służb społecznych.
Mam duże doświadczenie w obszarze PR, głownie we współpracy z mediami, opracowywanie kampanii promocyjnych. Umiem organizować i prowadzić konferencje, sympozja, panele ekspertów.
Opublikowałam ok. 20 artykułów dot. polityki społecznej, ekonomii społecznej.
Prowadzę własną firmę.

Ja mentor

Chcę dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą, by ułatwić innym funkcjonowanie w obszarach zawodowych, które wybrali. Umiem wskazać zarówno dobre (które warto wykorzystać), jak i złe praktyki (których należy unikać). Jestem osobą godną zaufania i profesjonalistką. Lubię pracę indywidualną i grupową. Lubię pracę koncepcyjną i nowatorskie nietuzinkowe rozwiązania, choć nie odżegnuję się od sprawdzonych metod. Jestem miła w kontakcie. Potrafię pracować w niestandardowych godzinach.

Ja prywatnie

Uwielbiam się śmiać – lubię kabarety i komedie. Lubię dobrą muzykę – jako relaks i przy sprzątaniu. Kocham Włochów i Włochy – włoski luz i pogodę ducha, język, krajobrazy, kuchnię, wino i klimat. Próbowałam skoków/lotu na paralotni – bardzo mi się podobało. Korci mnie nurkowanie (ale jeszcze nie próbowałam). Lubię tańczyć. Ważna jest dla mnie w życiu przyzwoitość – w rozumieniu Władysława Bartoszewskiego – i zdrowy rozsądek. A poza tym odrobina romantyzmu i poezji.

Branże, w jakich mogę wesprzeć mentorowanego:

Branże: , ,

Obszary, w jakich mogę wesprzeć mentorowanego

Ja: ,
Zarządzanie: ,
Rynek: ,
Marketing: