Bożena Szczepaniak

bozena-szczepaniak

Doradca podatkowy, właściciel firmy, partner w spółce doradztwa podatkowego

Jestem w wykształcenia ekonomistą i menedżerem. Ukończyłam ponadto podyplomowe studia w zakresie doradztwa finansowego i inwestycyjnego. Przez 10 lat zarządzałam w spółkach prywatnych na stanowiskach menadżerskich – członków zarządu. W tym okresie koordynowałam, rekrutowałam i współpracowałam z zespołem liczącym 300 osób. Od 20 lat moje obszary zainteresowań to podatki, tutaj szczególnie podatek od wartości dodanej oraz międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej w obszarze finansów. Współpracowałam i koordynowałem podmioty wprowadzające jednostki z grupy IT w obszary IPO i NewConnect czyli na giełdy papierów wartościowych. Doradztwo podatkowe prowadziłam dla podmiotów prawa szwedzkiego i polskich telewizji kablowych. Posiadam tytuł Doradcy Podatkowego od 1997 roku. Obecnie jestem partnerem i członkiem Zarządu w spółce doradców podatkowych GDP Sp. z o.o., w której współpracują Doradcy podatkowi z całego kraju zajmujący się postępowaniami podatkowymi i reprezentowaniem podatników przed sadami administracyjnymi. Działamy z dewizą: “Obrońcy praw podatników” .

Od ponad dwóch lat moje nowe centrum zainteresowania to coaching i rozwój osobisty.

W 2016 roku przystępuje do certyfikacji EMCC w zakresie coachingu. Wspieram w pracy nad celami młodzież i moją grupę zawodowa czyli doradców podatkowych.

Od ponad 5  lat jestem także wykładowcą akademickim w obszarze międzynarodowych standardów sprawozdawczości, wcześniej w obszarze podatków, szczególnie podatku VAT i dochodowych. Obecnie współpracuję z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku i w Gdyni.

Pełnię funkcje członka zarządu w Krajowej Izbie Doradców Podatkowych O/Pomorski.

Lubię i potrafię łączyć różne obszary zawodowe, to daje większe możliwości dla osób korzystających z mojej wiedzy i umiejętności.

Moja zainteresowania poza zawodowe to dobra książka, podróże  i joga. Z pasją podróżowania jest związane poznawanie danego kraju także w obszarze kulinarnym.

 

Więcej o mnie

Branże, w jakich mogę wesprzeć mentorowanego:

Branże:

Obszary, w jakich mogę wesprzeć mentorowanego

Ja: , ,
Zarządzanie:
Rynek:
Marketing: