XI spotkanie Loży Mentorów – 31 marca 2016

Budowanie relacji w biznesie

XI Loża Mentorów odbyła się w budynku Olivia Four w kompleksie Olivia Business Center. Spotkanie miało dwie odsłony. W pierwszej części naszym gościem była pani Katarzyna Gulczyńska, Bizneswoman Roku 2015, która opowiedziała nam, jak przekraczać własne granice i zdobywać szczyty życia oraz jak wspierać innych w ich zdobywaniu.

W drugiej części spotkania odbył się warsztat pt. „Budowanie relacji w biznesie”, poprowadzony przez panie Dorotę Markiewicz-Kubik i Grażynę Zalewską-Pawlisz. Ideą warsztatów było podzielenie się doświadczeniami z zakresu budowania relacji biznesowych zarówno przez Mentorów, jak i Mentorowanych. Szukaliśmy odpowiedzi na pytania: jak budować relacje? co robić, a czego unikać? kto buduje relacje? na czym budować relacje i w jaki sposób? Rozmawialiśmy także o fundamentalnych wartościach w budowaniu relacji biznesowych, takich jak autentyczność, spójność i zaufanie.

Mentorzy

“Kiedy powstaje jakaś idea biznesowa, ludzie potrzebują innych, by móc ją urzeczywistnić, ponieważ świat biznesu to tak naprawdę świat ludzkich relacji.”

O prelegentkach:

Katarzyna Gulczyńska

Podróżniczka, alpinistka amatorka. W ciągu zaledwie 22 miesięcy wzięła udział w 8 wyprawach na szczyty z pełnej Korony Ziemi. Z jej inicjatywy wiosną 2011 roku powstałą Fundacja “Pokonaj raka”, której misją jest pokazywanie, że raka można pokonać i wrócić do życia pełnego pasji i marzeń.
Za swe dokonania i oddanie dla Osób doświadczających raka otrzymała wyróżnienie Bizneswoman Roku 2015 w kategorii Działalność na Rzecz Kobiet.

Dorota Markiewicz-Kubik

Jest Dyrektorem ds. HR/ CSR w firmie Farm Frites Poland S.A. w Lęborku, wcześniej przez 9 lat była tam Szefem Działu HR. W ramach projektu Forum Mentorów, Mentors4Biznes, prowadzi proces mentorski z jedną z 24 firm. Doświadczenie zawodowe Doroty to szeroki zakres Human Resources – strategia zarządzania ludźmi, rozwój osobisty, testy osobowości, szkolenia, rekrutacja, selekcja, procedury, projekty i wdrożenia związane z nowym systemem kadrowym, wartościowaniem stanowisk, zarządzaniem projektami, oceną kompetencji, polityką wynagradzania, zarządzaniem przez cele itp. We FF Poland S.A. Dorota jest zastępcą Rzecznika Prasowego firmy, Członkinią Najwyższego Kierownictwa, która ma wpływ na strategię firmy i kierunki jej rozwoju. Odpowiada za PR, CSR – Społeczną Odpowiedzialność Biznesu, rozwój i wsparcie trenerów wewnętrznych, zarządza Zakładowym Funduszem Świadczeń Socjalnych.

Grażyna Zalewska-Pawlisz

Trener, mentor, coach biznesowy, właściciel firmy i doradca biznesowy. Z wykształcenia ekonomista, aktualnie właścicielka firmy „ZINK studio”, która zajmuje się tworzeniem strategii rozwoju firm, szkoleniami z zakresu przedsiębiorczości i umiejętności trenerskich oraz tworzeniem spójnych, jednolitych identyfikacji wizualnych dla firm. Swoje umiejętności trenerskie zdobywała w Szwajcarsko-Polskim Projekcie dla Poparcia Wolnej Przedsiębiorczości w Polsce, gdzie w kategoriach marketing, sprzedaż i szef/lider, otrzymała tytuł Trenera Seniora. Od kilkunastu lat współpracuje z organizacjami z otoczenia biznesu, zajmującymi się wspieraniem i rozwijaniem przedsiębiorczości, między innymi z Fundacją Gospodarczą z Gdyni oraz Gdańską Fundacją Przedsiębiorczości. Grażyna jest Ekspertem do Spraw Przedsiębiorczości w Radzie Inkubatora „STARTER”. Jako trener i Doradca ds. Przedsiębiorczości współpracuje z Gdyńskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości przy UM Gdynia, Regionalną Izbą Gospodarczą Pomorza oraz Agencją Rozwoju Pomorza. Jej specjalizacja to: tworzenie strategii marketingowej firmy, tworzenie i korygowanie biznes planów, sprzedaż i profesjonalna obsługa klienta, bycie Szefem/Liderem, tworzenie spójnych, jednolitych identyfikacji wizualnych firm.

Related Posts

Realizacja epidot.pl