VI spotkanie Loży Mentorów 20 listopada 2015

Motywatory wewnętrzne w pracy z mentorowanym

Tym razem spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej części rozmawialiśmy praktycznie o motywatorach

wewnętrznych, bardzo potrzebnych w pracy z mentorowanym. Naszym Gościem była Pani Ewa Jochheim, reprezentująca Instytut Durkalskiego RMP Polska, który jest jedynym, w Polsce licencjonowanym partnerem, profesora Stevena Reissa (IDS Publishing Ltd.) http://reissprofile.pl

6loza-mentorow mentoring

W drugiej części zajęliśmy się omówieniem roli i zadań mentorów w projekcie Mentors4Biznes. Celem tej części było stopniowe, procesowe i kompleksowe przygotowanie do roli mentora.

Mentoring to dzielenie się wiedzą, dlatego chcąc zachęcić Mentorów do szerokiego dzielenia się nią, uruchomiliśmy inicjatywę Mentor4Mentor, czyli dzieląc się wiedzą – podziel się książką.
Poprosiliśmy, aby mentorzy wzięli na spotkanie Loży Mentorów książkę, która ich zainspirowała i uważają, że warto, aby inni Mentorzy ją przeczytali. Można było ją pokazać, pożyczyć, wymienić się na inną lub po prostu podarować innemu Mentorowi. Każdy z nas ma za pewne wiele takich pozycji w naszej bibliotece, a taka wymiana pozwoli odkurzyć półki i wzbogacić nasz księgozbiór. Zapraszaliśmy na Lożę z książką.

Ewa-JochheimO prelegentce

Ewa Jochheim

Współzałożycielka Instytutu Durkalskiego, którego celem jest popularyzacją metodyki „Reiss Motivation Profile” w Polsce. Jest absolwentką Ludwig-Maximilian-Universität w Monachium, Wydział Ekonomii i Statystyki. Certyfikowany Systemowy Business Coach (Steinbeis Hochschule Berlin, Kröber Komunikation Stuttgart). Od ponad 10 lat pracuje jako trener i coach rozwoju osobistego. Była doradcą M&A w niemieckich spółkach notowanych na giełdzie. Posiada doświadczenie w marketingu, online marketingu, tworzenia business planów, zarządzania projektami z zakresu szkoleń i jakości. Uzyskała certyfikat Reiss Profile Master i Instructor (Kolonia, Niemcy i IDS Publishing, Ohio, USA).

reis-rysunek

Related Posts

Realizacja epidot.pl